English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش خبرنگار مرکز بهداشت شهرستان ارومیه

قاضی ارومیه ای متصدی متخلف را به دو ماه تحقیق در خصوص آثار مصرف رنگ سنتتیک غیر مجاز در مواد غذایی محکوم کرد.

متصدی متخلف معرفی شده به دادگاه از طرف مرکز بهداشت شهرستان ارومیه به دو ماه تحقیق در خصوص آثار مصرف رنگ سنتتیک غیر مجاز در مواد غذایی محکوم شد

 

 

 

 


مهدی محمد زاده  دادرس شعبه 110 دادگاه کیفری 2 ارومیه یک متصدی بستنی فروشی را که توسط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه به دلیل تخلف در  استفاده از رنگ شیمیایی غیر مجاز در تهیه بستنی به دادگاه معرفی شده بود را به دو ماه حضور در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی و کسب اطلاعات از کارشناسان این معاونت در خصوص مضرات استفاده از رنگ سنتتیک غیر مجاز محکوم نمود.

 

همچنین این فرد متخلف بعد از این دو ماه باید نتیجه آموخته های خود را به کار برده ، عملکرد خود را در خصوص تخلف بهداشتی خود نقد ، یا توجیه نماید.

 


دکتر صدقیانی فر رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه در مصاحبه با روابط عمومی این مرکز با تشکر از همکاری تنگاتنگ دادسرای ارومیه در برخورد با متخلفین بهداشتی این همکاری را ضامن حفظ و ارتقاء سطح سلامت همگانی و اقتدار این سازمان در برخورد با متخلفین را یکی از دلایل کاهش تخلفات بهداشتی دانست.

 

وی افزود : استفاده از رنگهای شیمیایی در اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی بدون حضور و نظارت ناظر فنی به این دلیل که مصرف غیر مجاز این رنگها در مواد غذایی آثار سوء بر سلامتی داشته  و سرطانزا است ممنوع می باشد.


شایان ذکر است بر اساس ماده 23 قانون مجازات اسلامی دادگاه می تواند فردی را که به حد، قصاص یا مجازات تعزیری از درجه شش تا درجه یک محکوم کرده است با رعایت شرایط مقرر در این قانون، متناسب با جرم ارتکابی و خصوصیات وی به یک یا چند مجازات از مجازاتهای تکمیلی محکوم نماید.

 


١١:٥٢ - 1398/11/23    /    شماره : ٢٨٩٦٨    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج