English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

یکی از مصوبات کارگروه امنیت غذایی میزبان جلسه کارگروه امنیت غذایی

برگزاری جلسه کارگروه امنیت غذایی این بار در کشتارگاه جدید ارومیه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کشتارگاه جدید و صنعتی ارومیه میزبان جلسه کارگروه امنیت غذایی ارومیه بود تا مصوبات جلسه گذشته و مشکلات پیش رو مورد بررسی قرار گیرد. امروز دوشنبه مورخه 16/7/97 جلسه کارگروه امنیت غذایی شهرستان ارومیه در محل کشتارگاه جدید و صنعتی ارومیه برگزار گردید. جلسات کارگروه امنیت مواد غذایی که به صورت متوالی در طی سال انجام میگیرد مهد بررسی مشکلات بهداشتی شهر با حضور اکثریت ارگانها و ادارات ذیربط و نیز فرمانداری شهرستان ارومیه به بررسی حاد ترین و به روز ترین مشکلات بهداشتی پرداخته و با تعیین وظایفی برای هر ارگان و اداره قدمی در جهت حل مشکل برداشته میشود. شایان ذکر است در جلسات جدید مصوبات و اقدامات جلسات گذشته بررسی گردیده و در صورت عدم حل مشکلات بررسی شده تصمیمات جدید متخذ میگردد.

یکی از مشکلاتی که در جلسات سالهای گذشته مورد پی گیری قرار گرفت، نبود کشتارگاه صنعتی در کلانشهر ارومیه و مشکل در تامین گوشت بهداشتی خصوصا در فصل شیوع بیماری تب کریمه کنگو بود که با تلاش های مسئولین مرتبط مکان کشتارگاه صنعتی میزبان جلسه اخیر بود. این کشتارگاه به صورت کاملا صنعتی احداث شده و پیش بینی میگردد تا آخر سال 97 افتتاح وآماده بهره برداری گردد.

در این جلسه مقرر گردید تا با همکاری اداره برق و شرکت گاز، انشعابات کشتارگاه صنعتی ارومیه هرچه سریعتر مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین شهرداری ارومیه نیز متعد شد تا فضای سبز و انشعاب آب این کشتارگاه را تامین نماید.

 

در ادامه جلسه و خارج از بحث کشتارگاه مقرر گردید تا جهت بررسی مشکلات شبکه آب روستائی اکیپی متشکل از بخشداران، شرکت آب و فاضلاب ، نمایندگانی از معاون عمرانی فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان ارومیه برگزار و گزارشات مربوطه در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین مقرر گردید تا شهرداری نسبت به احداث سرویسهای بهداشتی در سطح شهر مخصوصا مرکز شهر اقدام و گزارشات پیشرفت در جلسات بعدی بررسی گردد. در نهایت جهت کاهش تعداد سگ های ولگرد در سطح شهر کارگروه اتلاف سگهای ولگرد فعال شده و نسبت به حل مشکل به صورت کاملا عرفی و علمی تصمیم گیری گردد.

 

 


١٠:٣٧ - 1397/07/17    /    شماره : ٢٠٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج