English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت در پشت پهنه سفید ادامه دارد.

تمهیدات لازم جهت حفظ زنان باردار ساکن در روستاها با نهایت دقت دنبال می شود.

از 630 روستای ارومیه راه 50 روستا بسته شده که 30 نفر زن باردار در همین روستاها زندگی می کنند. آمار فوق نشانگر استخراج دقیق آمار از واحد های تابعه بوده که جهت حفظ جان مادر و نوزاد امری ضروری است.

به گفته خانم اصغر زاده کارشناس مسئول واحد گسترده بهداشت خانواده 168 نفر زن باردار شناسایی گردیده که EDC (تاریخ احتمالی زایمان) آنها در 15 روز اول بهمن می باشد که از این تعداد 12 نفر در روستاهایی بودند که مسیر آن مسدود شده که با ارائه آموزش های به موقع و لازم 47 نفر زن باردار از اول دی تا به امروز به مکان های قابل دسترس منتقل گردیده اند.

وی همچنین از نجات 7 زن باردار از اول بهمن خبر داده و افزود هر سه تسهیلات زایمانی گنگچین ، قولنجی و زیوه با تمام پتانسیل و کادر آماده و پاسخگوی مناسب مراجعان بوده اند. هچنین 1 نفر انتقال به بیمارستان 4 نفر انتقال به حامله سرا جهت ایجاد دسترسی سریع و انتقال 2 نفر به مجتمع خدمات سلامت باروری مادر از اقدامات مرکز بهداشت در پی بارش برف بوده تا گویای اهمیت جان مادر و نوزاد باشد.

طبق روال سال قبل جهت ایجاد دسترسی آسان به زنان بارداری که EDC نزدیک دارند هتلینگ رایگان فراهم گشته و نیز تمامی ملزومات لازمه تسهیلات زایمانی من جمله سوخت از قبل در محل ذخیره و آماده سازی گردیده تا در شرایط بحرانی شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.


١٠:٠٤ - 1396/11/08    /    شماره : ١٧٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٨١خروج